Co pies na styczeń?

autor Kasia

Mieliśmy tylko dwa tygodnie białej zimy, ale Vesper i Odi i tak oszalały ze szczęścia. To zdecydowanie ich ulubiona spacerowa sceneria. Choć sól na chodnikach dawała się łapom we znaki, widok zasypanego Lasu Kabackiego i zabawy w śniegu były dla całej czwórki ogromną frajdą. Co poza tym? Magdę pochłonęła przeprowadzka, a ja w tym czasie uciekłam przed mrozem na wakacje. Zerknijcie na styczniowe zdjęcia i zobaczcie co planujemy na kolejny miesiąc!

Urlop w ciepłym miejscu na przełomie roku to dobry pomysł, zwłaszcza gdy w Polsce powietrze jest tak zimne, że rani twarz. :) Pojechałam, pobyłam, zobaczyłam i zderzyłam się z zupełnie inną rzeczywistością. Psie piekło na rajskich plażach to smutna relacja obrazująca życie zwierząt na egzotycznych wyspach. Wcześniej nie zdawałam sobie sprawy ze skali problemu.


dominikana1

Dzikie psy spędzają całe dnie na plażach.

Odzew po publikacji tego wpisu był bardzo duży. Dzieliliście się swoimi doświadczeniami z całego świata, za co bardzo dziękujemy. Wygląda na to, że turystyczny raj często ma też swoją czarną stronę, a warto o tym pomyśleć planując podróż. Niestety dla wielu osób dzikie psy były tylko jedną z miejscowych atrakcji. Zakładam, że nie zdawały sobie sprawy z tego, jak wygląda ich prawdziwe życie.


plaza

“Beach dog” – typowy obrazek na plażach Dominikany.

Spacery, spacery, spacery! Było ich sporo, bo szkoda tracić taką piękną pogodę na siedzenie w domu. Miałyśmy okazję poznać nowych psich kumpli, więc na Kabatach mamy coraz większe stado. :) Nie tylko las pięknie się prezentował. Na Nowoursynowskiej, o której pisałyśmy jakiś czas temu, było po prostu bajecznie. Nadal uważam, że to naprawdę dobre i bezpieczne miejsce na spacer! Byliście już?


nowoursynowska

Bajeczna Nowoursynowska!

zima

To był idealny czas i miejsce na spacer!


Las Kabacki wyglądał wyjątkowo pięknie! A psy szalały z radości. :)


kumple

Śnieg taki cudowny!

niedziela

Czapka i szelki pod kolor. :P

Na blogu pojawił się też wpis na temat psiego rodzeństwa w jednym domu. I nie chodzi o ten czas, który maluchy spędzają przy matce! Zdarza się, że pod tym samym dachem zamiast jednego szczenięcia wychowują się dwa. Jeśli rozważacie adopcję lub zakup pary szczeniaków, warto przeczytać więcej o syndromie psów z jednego miotu i obowiązkach, które czekają nowego właściciela.

Styczeń był wyjątkowy, bo właśnie w tym miesiącu stuknęła nam 50tka. Dokładnie tyle postów opublikowałyśmy na naszym blogu, co bardzo nas cieszy i motywuje do działania. Dzięki, że jesteście z nami! :) Z tej okazji zrobiłyśmy zestawienie naszych ulubionych wpisów. Możecie na nie zerknąć tutaj: Najlepsza piątka na 50tkę!

W lutym dowiecie się m.in. dlaczego nie warto się bać wilków, o co zapytać hodowcę przed zakupem szczenięcia i jak sprawić, żeby Twój pies przestał bać się różnych nietypowych dźwięków.


las

Las Kabacki w bardzo wiosennej odsłonie. Trochę tęsknimy za śniegiem…

Zabieramy się do pracy!

K.

CO PIES POLECA

Napisz Komentarz