Najlepsza piątka na 50tkę!

autor Kasia

To 50 post na blogu. I ważne wydarzenie dla nas. Przekonałyśmy się, że prowadzenie “co psa”, bo tak roboczo nazywamy swoje wirtualne dziecko, może dawać mnóstwo radości i satysfakcji. Z tej okazji postanowiłyśmy wybrać pięć naszych ulubionych postów. Jesteśmy bardzo ciekawe czy zgadzacie się z tym wyborem.  Jest to idealny moment, żeby zapytać Was czy są tematy, którymi powinnyśmy się zająć? Każda sugestia mile widziana!

 

TOP “5”! Zaczynamy!

***

Testy Campbella krok po kroku

 

piesio

Testy Campbella w Migoto Inu FCI.

Temat testów Campbella pojawił się już na samym początku prowadzenia bloga ze względu na akitowy miot w hodowli moich rodziców. Właściwe przeprowadzenie testów wymagało przygotowania i zaangażowania. Zapanowanie nad gromadką szczeniąt i zrobienie sensownego materiału zajęło sporo czasu. Zależało nam na stworzeniu prostej instrukcji krok po kroku. Warto zaznaczyć, że nie jest to tekst dedykowany tylko dla hodowców, ale dla wszystkich, którzy planują zakup szczenięcia. Poza całą techniczną stroną zadania, trudno ukryć, że dzień spędzony na zabawie z taką ekipą był naprawdę bardzo pozytywny. Dzięki temu nauczyłyśmy się współpracować ze sobą trzymając kamerę, aparat, szczeniaka, masę pomocy naukowych. :)

 ***

Jak zaprzyjaźnić psa z kagańcem?

 

vesp

Vesper skupiona na zadaniu. Kaganiec nie jest taki zły!

Chyba zawsze kaganiec będzie wzbudzał emocje. Prawie każdego dnia spotykamy się z totalnie różnymi opiniami na temat tego przedmiotu, począwszy od: “jaki biedny piesio, musi mieć kaganiec“, kończąc na: “niech Pani temu kundlowi założy kaganiec, bo na pewno mi dziecko ugryzie!“. Prawda jest taka, że psa warto do kagańca przyzwyczaić. Nie stanie mu się żadna krzywda, a my możemy uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji. Pamiętajcie też, że każda nauka, nawet noszenia kagańca, jest ważnym etapem w komunikacji w psem. Właściciel uczy się konsekwencji i budowania relacji, a czworonogi oswajają się z nowymi sytuacjami – “win – win”! W tym wpisie wszystko zostało wyjaśnione krok po kroku i taki właśnie był nasz cel.

***

Karta właściciela psa

 

graficzny.com.pl

Karta właściciela psa – nadal do pobrania na blogu!

Czasami jak czegoś szczegółowo nie planujesz, to wychodzi najlepiej. Karta właściciela psa cieszyła się tak wielkim zainteresowaniem, że serwery nam padły, a my zgłupiałyśmy, bo nie spodziewałyśmy się tak dużego odzewu. Serce rośnie, bo widać, jak bardzo zależy Wam na tym, aby psy żyły sobie długo, szczęśliwie i bezpiecznie. Nadal można ją bezpłatnie pobrać tutaj, a jeśli szukacie wersji dla innych zwierząt, to odsyłamy na bloga The Idea Box, gdzie czeka “karta właściciela zwierzaka”. Też za free!

***

Nie dotykaj mnie tak!

 

animalhealthoptions.com

Źródło: animalhealthoptions.com

Kolejny post, który nadal jest aktualny i cieszy się dużą popularnością. O tym jak dotykać i głaskać psa, jak być asertywnym wobec innych ludzi, co wolno, a czego nie. Mamy wrażenie, że nadal jest dużo do zrobienia w temacie edukowania i tych małych i dorosłych, więc wpis przypominamy i zachęcamy do lektury.

 ***

Stres u psów – SPARCS 2015

 

fot.: www.rover.com

Źródło: www.rover.com

Wykłady na konferencji SPARCS 2015 były inspiracją do przygotowania wpisu na temat stresu u psów, który wg naszych statystyk bardzo Was zainteresował. To kompilacja najciekawszych zagadnień, które mogą być dobrym punktem wyjścia do patrzenia na psy pod trochę innym kątem. Znajdziecie tu sporo informacji o emocjach, frustracji, odczytywaniu sygnałów, ziewaniu i więzi międzygatunkowej.

A co Wy dorzucilibyście do naszej listy? :) Jaka jest Wasza “piątka”?

K.

CO PIES POLECA

1 comment

Avatar
Milena 26 stycznia 2016 - 12:58

Zabieram się do czytania :)

Odpowiedz

Napisz Komentarz