EDYCJA IV: Projekt Odważny Pies! – Kurs dla lękusów!

autor Kasia

Psy są różne. Małe, duże, z długą sierścią i krótką, rasowe i zmiksowane, chude czy grubsze. Łatwo nam przyjąć różnice anatomiczne, trudniej zrozumieć, że tak samo wygląda to w kontekście temperamentu psów. Jedne są odważne, inne mierzą się na co dzień z różnymi strachami, które w wielu przypadkach determinują każdy wspólny krok. Życie z psem nie zawsze jest łatwe i zapewniamy Cię, że wszyscy w mniejszym lub większym stopniu mierzymy się z jakimiś problemami. Jeżeli jednak żyjesz w mieście z psem, który boi się wielu bodźców, sytuacji, ludzi, innych psów czy własnego cienia, nawet krótki spacer jest stresujący i sprowadza się do kontrolowania wszystkich elementów otoczenia. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to dużym obciążeniem dla opiekunów, którzy (co jest absolutnie naturalne!) chcieliby, żeby pies był spokojny i z łatwością odnajdował się w środowisku. Oczekiwania często rozmijają się z rzeczywistością, więc czas na to, żeby wprowadzić plan naprawczy dla lękusów. 

Podczas konsultacji behawioralnych bardzo często spotykamy się z psami lękliwymi, które po pewnym czasie (zwykle po wprowadzeniu treningów indywidualnych, dopasowanych do konkretnego przypadku) powinny rozpocząć zajęcia w grupie lub większych rozproszeniach. Standardowy program kursów nie do końca odpowiadał potrzebom psów, które z różnych powodów pewności siebie mają jak na lekarstwo.


Dlatego powstał PROJEKT ODWAŻNY PIES!, podczas którego dopasujemy plan treningów do możliwości każdego psa. Ale na początku najważniejsze:

Żeby się rozwijać, psy muszą mieć możliwość zdobywania nowych doświadczeń.

Żyjąc z psem lękliwym, niepewnym siebie, wycofanym zaczynamy zwracać uwagę na wiele bodźców i sytuacji, które mogą wywołać reakcję psa. Łatwo wtedy wpaść w pułapkę unikania wszelkich sytuacji stresujących, co w efekcie może spowodować pogłębienie problemów z zachowaniem psa.

Projekt Odważny Pies to bezpieczna przestrzeń, w której opiekunowie mogą pracować ze swoimi psami, wychodząc poza strefę komfortu. Celem nie jest nauka konkretnych umiejętności (nie jest to kurs z zakresu posłuszeństwa), ale BUDOWANIE PEWNOŚCI SIEBIE I MOTYWACJI DO PODEJMOWANIA NOWYCH WYZWAŃ poprzez ćwiczenia, zabawy, elementy odwrażliwiania. 


  • JAK TO BĘDZIE WYGLĄDAŁO?

W ciągu 6 tygodni regularnej pracy pod okiem behawiorystek skupisz się na tym, aby zbudować u psa motywację do działania, nauczysz się w jaki sposób wspierać go różnymi technikami i czytać sygnały, które wysyła. O programie i założeniach kursu opowiadałyśmy podczas live’a na Instagramie.  

Zajęcia grupowe będą odbywać się w sali treningowej na Ursynowie, w kameralnym składzie – maksymalnie 3 psy. W postępach będziemy wspierać Cię podczas treningów, w grupie na FB, a na start zapewnimy solidną porcję teorii na temat pracy z lękusami. Na wykład możesz zapisać się nawet jeśli nie będziesz brać udziału w naszym kursie! 

ETAP I – WYKŁAD: ODWAŻNY PIES – Jak wspierać lękusa?

Opowiemy w sposób można wspierać psa-lękusa w codziennym życiu, jak wyjść ze strefy komfortu w tempie psa. Dowiesz się także: jakie zachowania lękowe psów są normalne, a które powinny nas niepokoić? Skąd się biorą psie strachy? Przedstawimy techniki radzenia sobie z psim stresem i budowania samodzielności/sprawczości u psa. Wykład poprowadzą online behawiorystki i trenerki psów – Magda Horodyska i Dorota Cegłowska.

Link  do wykładu zostanie przesłany do wszystkich zapisanych uczestników przed rozpoczęciem wydarzenia. 


ETAP II – PRAKTYKA CZYNI MISTRZA – Zapisz się na kurs! 

Część praktyczna podzielona jest na dwie części: 

  • Trening indywidualny (30 min) – Każdego uczestnika kursu zapraszamy na indywidualne spotkanie z behawiorystką w sali treningowej. Pies może w tym czasie oswoić się z nową przestrzenią, trenerką, obiektami. Będzie to również optymalny moment, żeby omówić największe strachy psa.
  • Treningi grupowe (5 spotkań, 1x w tygodniu, 60min) – Przez 5 tygodni pracujemy w stałych grupach, o stałych porach i skupiamy się na: budowaniu pewności siebie i sprawczości u psa; budowaniu motywacji pokarmowej; nauce czytania mowy ciała psa; odwrażliwianiu dotyku; mowie ciała przewodnika; mądrym zaspokajaniu potrzeb psa; wyznaczaniu granic.

Już teraz przyjmujemy zapisy do grup, które wystartują w maju! – FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

  • 31 maja godz. 17:00 – Dorota Cegłowska – treningi w środy

Koszt udziału w kursie (wykład | zajęcia indywidualne | zajęcia praktyczne): 690,00 zł

Treningi będą odbywały się w sali treningowej przy ul. Stanisława Kulczyńskiego 14 w Warszawie. 


DLA KOGO JEST TEN KURS? 

Dla psów wycofanych, niepewnych siebie, obawiających się dotyku, po adopcjach (którym ciężko odnaleźć się w nowym środowisku), obawiających się miejskich bodźców, bojących się innych psów i ludzi.
Ten kurs nie jest dla Twojego psa, jeśli: uczestniczył z powodzeniem w innych zajęciach grupowych; wykazuje zachowania agresywne względem psów i ludzi (w takiej sytuacji pierwszym etapem zawsze jest konsultacja behawioralna i praca indywidualna).

Jeżeli masz jakieś pytania, chętnie odpowiemy! Napisz do nas: szkola@copiesnato.pl 

Do zobaczenia na treningach!

Team CoPsa! 

CO PIES POLECA

Napisz Komentarz