Nie pachniesz jak pies, Clifford! Vol. 2

autor CoPiesNaTo

Komunikacja psów i czytanie ich mowy ciała to zagadnienia ogromnie złożone. Psy wysyłają setki komunikatów, często bardzo trudnych do wyłapania dla człowieka. To co naturalne dla psa, dla nas wcale nie jest takie oczywiste, więc interpretacja psich zachowań często wymyka się schematom i wymaga tego, o co w codziennym, zabieganym życiu trudno – uważności. Choć bardzo byśmy chciały, nigdy ze 100%-ową pewnością nie dowiemy się co dokładnie dzieje się w psiej głowie, ale możemy starać się odczytywać sygnały, które wysyła pies i łączyć je z tym, co następuje zaraz po nich. A im więcej zrozumienia, tym lepsza relacja, bo oparta nie tylko na posłuszeństwie, ale przede wszystkim na wzajemnym zaufaniu.


Reakcje psów były bardzo różne i jest to zupełnie naturalne.

Poniżej znajdziecie film z kursantami CoPsa, którzy kilka tygodni temu mieli nietypowe randez-vous z naszym szkolnym pomocnikiem, Cliffordem. Clifford do szalenie aktywnych nie należy, więc dla filmowych bohaterów był postacią co najmniej dziwną. W nagraniach wzięły udział psy w różnym wieku, z różnymi doświadczeniami, z hodowli i po adopcjach, energiczne i spokojne z natury. Ich reakcje były bardzo różne i właśnie na to chcemy zwrócić Waszą uwagę.

KAŻDY PIES JEST INNY.

Każdy inaczej zachowuje się w nowych, stresujących czy nietypowych sytuacjach i zupełnie naturalne jest to, że pojawiają się różne reakcje. Obserwujcie swoje i inne psy podczas codziennych sytuacji i interakcji, bo to pozwoli Wam lepiej je zrozumieć i być dla nich wsparciem.Z całego serca dziękujemy wszystkim kursantom CoPsa, którzy wzięli udział w nagraniach z Cliffordem! 💙

Dam Ian Ko – dla Ciebie szczególne podziękowania za czas, pomysły i przygotowanie filmu, bo wiemy doskonale jak nieznośne jesteśmy, gdy czepiamy się szczegółów. 😀 Dzięki, dzięki!

Kasia i Magda

CO PIES POLECA

Napisz Komentarz