Co pies na listopad?

autor Kasia

Podobno jesienią wszyscy zwalniają tempo, ale u nas jest odwrotnie. Warsztaty o obedience, odkrywanie ciekawych miejsc spacerowych, charytatywna akcja psich blogerów, czyli znany z zeszłego roku “Projekt prezent”, cykl: “Pies bezpieczny – Pan szczęśliwy”, karty właściciela psa i zwierzaka – to najważniejsze listopadowe hasła. Skutecznie wypełniły nam każdą wolną minutę, a odzew z Waszej stronie był imponujący, za co bardzo dziękujemy. Usiądźcie wygodnie w fotelu i zerknijcie co się u nas działo w tym miesiącu! 


Ta pora roku najbardziej przytłacza tym, że jest szaro i ciemno. Dlatego korzystanie z każdego słonecznego dnia stało się moją lekką obsesja. Kiedy tylko wychodzi słońce staram się łapać zestaw pies + aparat i pędzimy na spacer. Miesiąc był wypełniony po brzegi różnymi zadaniami, ale udało nam się zaliczyć kilka wspólnych spacerów. Podczas jednego z nich dołączył do nas Rufus, który razem z Vesper stworzył zaskakująco dobrany duet. A to skłoniło mnie do napisania o moim ulubionym miejscu spacerowym – ulicy Nowoursynowskiej!


DSC_1066

Vesper i Rufus od razu się dogadali :)

“Pies bezpieczny – Pan szczęśliwy”

Od dawna obiecywałyśmy sobie, że zajmiemy się wpisami o bezpieczeństwie psów. Upewniały nas w tym Wasze pytania o adresówki, chipy i inne gadżety zwiększające kontrolę nad czworonogami. Udało nam się wreszcie zebrać najbardziej istotne informacje i tak powstał cykl “Pies bezpieczny – Pan szczęśliwy“. Do akcji zaprosiłyśmy dziewczyny z The Idea Box, które z entuzjazmem zabrały się do pracy. Przyznamy szczerze… tak ogromnego zainteresowania ani przez sekundę się nie spodziewałyśmy. Oczywiste jest to na jakim gatunku skupiamy się na naszym blogu, ale nie mogłyśmy zignorować próśb o ogólną kartę właściciela dla miłośników kotów, chomików, królików i wielu innych zwierzaków. Jeśli jeszcze nie macie żadnej z dostępnych kart, to tutaj można pobrać wersję dla psów, a na blogu The Idea Box czeka “Karta właściciela zwierzaka“. Karty są dostępne w polskiej i angielskiej wersji językowej.


karty

Karta właściciela zwierzaka i karta właściciela psa – projekt: www.theideabox.pl

Warsztaty o obi!

W połowie miesiąca ruszyłyśmy na warsztaty “Wszystko o obedience“, prowadzone przez Magdę Łęczycką. W seminarium uczestniczyłam jako obserwator (i totalny laik), zdając sobie sprawę z tego, że Odi do treningów tego typu motywacji nie ma żadnej. Teraz czas na sprostowanie… NIE MIAŁA. Wystarczyło kilka zajęć i wskazówek, a całkowicie zmieniłam podejście do szkolenia. W ciągu 2 tygodni udało mi się sprawić, że mój rudy, uparty jak osioł pies, chce wykonywać moje komendy (i czeka na nowe!), umie całkiem nieźle równać, skakać i skupiać na mnie uwagę.


szkolenie

Cykasz zdjęcia czy ćwiczymy dalej?

Wiadomo, że cudów z akitą nie zrobię, ale nie ukrywam, że jestem zachwycona tym, co udaje nam się zmienić. Ale zanim się Wam pochwalę efektami, dajcie nam jeszcze trochę czasu. :P Magda i Vesper to zupełnie inna historia, bo są na etapie kiedy obie mają frajdę z obi. Wystarczy zerknąć na zdjęcie poniżej. :)


Vesp i Magda

Widać, że najlepsze kumpele, nie? :)

warsztaty

Warsztaty o obi!

“Projekt prezent” – pomagamy Lince!

Słyszeliście o “Projekcie prezent”? Jeśli nie to najwyższa pora to nadrobić! W tym roku dołączyłyśmy do akcji charytatywnej psich blogerów. Pod swoje skrzydła wzięłyśmy Linkę, o której możecie przeczytać więcej tutaj: Pomagamy Lince! Do 14 grudnia zbieramy dla Linki karmy, miski, kocyki itp. Wszystko się przyda!


Linka wyroznienie

Linka jest pod opieką domu tymczasowego.

 Co będziemy robić w grudniu?

Całkiem sporo! Na dniach powiemy Wam co kupić psiarzowi na Święta. Pojawi się też kolejny post z cyklu o bezpieczeństwie. W połowie miesiąca śmigamy na pierwszą blogerska imprezę – Blogowigilię. (Ktoś z Was się wybiera??) Dowiecie się też, jakie znamy sposoby, żeby Sylwester nie był dla psa największą traumą w roku.

Stay tuned!

K.

CO PIES POLECA

7 komentarzy

Avatar
Zamerdani.pl - Moje życie z Owczarkiem 30 listopada 2015 - 18:50

Czekam na kolejny wpis o bezpieczeństwie i na relację z blogowigilii bo jestem ciekawa co to. ;)

Odpowiedz
Avatar
CoPiesNaTo 30 listopada 2015 - 20:04

Wpis pojawi się niedługo. :) A co do blogowigilii to zgłoszenia jeszcze są przyjmowane, więc może się tam spotkamy? Więcej info można znaleźć tu: http://blogowigilia.pl/ Pozdrowienia!

Odpowiedz
Avatar
nataliawardec 1 grudnia 2015 - 10:22

Te karty to bardzo fajna idea. W końcu różne rzeczy w życiu człowieka mogą się wydarzyć, a o psiaku może nikt nie wiedzieć. Dobrze ją mieć w portfelu.

Odpowiedz
Avatar
CoPiesNaTo 1 grudnia 2015 - 10:49

Właśnie dlatego powstały! :) Cieszymy się, że idea jest coraz bardziej popularna. :)

Odpowiedz
Avatar
Aura 1 grudnia 2015 - 18:40

Nadrobiłam listopad:)

Odpowiedz
Avatar
heart chakra 5 grudnia 2015 - 21:30

My się wybieramy, my my! :)

Odpowiedz
Avatar
CoPiesNaTo 5 grudnia 2015 - 22:55

Najlepiej! Spotkamy się na pewno! :)

Odpowiedz

Napisz Komentarz