Co pies na lipiec?

autor Kasia

Wakacje wakacjami, ale na blogu przerwy urlopowej nie przewidujemy. Tempa celowo nie zwalniałyśmy, żebyście mieli co czytać podczas zasłużonego wywczasu. Trochę zmian wprowadziłyśmy w ubiegłym miesiącu, bo i nowa zakładka się pojawiła i media kit i statystyki dostępne wszem i wobec. Lipiec wspominamy z uśmiechem, chociaż rewolucji w życiu nie brakowało. Zobaczcie co się wydarzyło w ubiegłym miesiącu. Ulubione lipcowe foty? Oooł jesss! 

Największą rewolucją bez wątpienia jest mały chłopak, który zaczął nam wszędzie towarzyszyć. Dwa psy i niemowlę to na początku wymagający zestaw spacerowy, ale ktoś kiedyś powiedział, że razem jest raźniej i faktycznie trudno się z tym nie zgodzić. Odisława i Vesper odnalazły się w tej ekipie szybciej, niż mogłybyśmy zakładać. Jak widać na zdjęciu poniżej – Olek też odnalazł się w psio-ludzkim stadzie. ;)


olek

Pełna komitywa w stadzie. :)

Obecność niemowlaka i wózka nie przeszkadza dziewczynom w codziennych gonitwach. :D


 

harce

Odisława – mistrzyni gracji…

Lipiec zaczęłyśmy od wpisu, który wymagał sporo pracy i planowania – przygotowałyśmy dla Was szczegółową instrukcję poskramiania… odkurzacza. To sprzęt domowy, który dla niejednego psa może być życiowym wrogiem. Przechodząc przez instrukcję krok po kroku możecie swojego czworonoga odwrażliwić, coby w domach zapanował ład i spokój. Wpis znajdziecie tutaj: Nie bój się odkurzacza, piesku!

A kiedy już uda Wam się zapanować nad psem i odkurzaczem, przyjdzie czas na zasłużoną drzemkę. Zastanawialiście się kiedyś czy Wasz pies potrafi śnić? My zdecydowanie tak i właśnie z tego powodu powstał wpis: O czym śni Twój pies? Skoro według naukowców szczury potrafią śnić, to nasze czworonogi tym bardziej. ;)


zabawa

Wizyty u dziadków zawsze spoko, bo można się kotłować z kumplami. :D

Lipiec = wakacje, wakacje = upał, upał = LINIENIE. Boże drogi, niech to się wreszcie skończy…


DSC_2358

Rozważamy produkcję poduszek…

Wakacyjny klimat da się wyczuć. Luz, dużo spotkań ze znajomymi, sporo okazji, żeby się bawić i na przykład… zapalić. O konsekwencjach biernego palenia u psów, pisałyśmy w tym poście: Palenie przy psie? Kiepski pomysł! A jeśli jesteśmy przy kiepskich pomysłach i teoriach, to trzeba było poruszyć temat dominacji, który ostatnio bardzo na czasie. Bzdur i mitów dotyczących dominowania nad zwierzętami jest całe mnóstwo, więc na przykładzie wilków można zrozumieć jak to naprawdę wygląda wewnątrz watahy. Minie sporo czasu, zanim ludzie zrozumieją, że na ogół w stadach panują rodzinne relacje i nikt nie musi nikogo na siłę ustawiać. Więcej na ten temat tutaj: Co się stało z samcem alfa?


DSC_0502

Po spaleniu michy, psy są bardziej skupione na przewodniku i zmotywowane do działania.

Najprostsze metody dają często najlepsze efekty. Pytacie nas często o żywienie psów i wzmocnienie motywacji, więc o spaleniu michy napisałyśmy słów kilka. Trochę o wadach, o zaletach, o efektach, które można osiągnąć – wystarczy pomyśleć co Ci da spalenie miski i podjąć wyzwanie. ;)

Sierpień zapowiada się wyjazdowo, więc opowiemy Wam trochę o naszych podróżach z psami! :)

Stay tuned!

K.

CO PIES POLECA

2 komentarze

Avatar
Asia 18 sierpnia 2016 - 09:26

Piękna ekipa psioniemowlęca :)
Przeczytałam Waszego bloga wzdłuż i wszerz ale nie widzę więc może warto by napisać, jak Wam się wprowadzało nowego człowieka do gromadki z psami i czy były jakieś problemy albo zalety itp? :)
Pozdrawiam!

Odpowiedz
Avatar
CoPiesNaTo 18 sierpnia 2016 - 10:59

Dzięki! Tak się składa, że właśnie nad tymi tematami pracujemy! W tym miesiącu ruszymy z cyklem poświęconym psom i dzieciom. ;) Pozdrowienia! :)

Odpowiedz

Napisz Komentarz