Psie aplikacje? Modern Pet – testujemy!

autor Kasia

Kiedy kilka dni temu trafiłam na aplikację Modern Pet, moją pierwszą reakcją było zdziwienie. Jakim cudem aplikacja dedykowana dla właścicieli zwierząt trafiła w moje ręce tak późno? Bez wahania zainstalowałam ją w swoim telefonie i zaczęłam testować. Rezultaty znajdziecie poniżej.

 

Podstawowe pytanie: Co nam daje Modern Pet?

Aplikacja jest darmowa, ładna graficznie, prosta w obsłudze i bardzo intuicyjna. Z założenia ma umożliwiać gromadzenie danych na temat naszych zwierząt – kotów lub psów w jednym miejscu. Obejmuje 4 sekcje: informacje ogólne (takie jak nr chipu, data urodzenia, nr paszportu), dane na temat zdrowia psa (leczenie, monitorowanie wagi, harmonogram wizyt), przypomnienia oraz galerię zdjęć naszych zwierzaków.

 


Po założeniu profilu, przeszłam bezpośrednio do sekcji przypomnień. To moim zdaniem najbardziej atrakcyjna funkcjonalność całej appki. Przypomnienia obejmują zarówno wizyty u weterynarza, ale także terminy podania leków, daty szczepień i odkleszczania (przydatne np. przy podawaniu kropli lub tabletek). Odi nie jest na nic leczona, więc wielu z funkcji po prostu aktualnie nie potrzebuję. Pozytywne jest jednak to, że mam wszystkie informacje w jednym miejscu. Może to być wygodne dla osób posiadających więcej zwierząt lub prowadzących hodowlę. Każdy pies / kot ma wtedy swój własny profil. Istnieje możliwość wyświetlenia wszystkich zaplanowanych przypomnień. Myślę, że appka sprawdzi się również całkiem nieźle w przypadku szczeniąt ze względu na ilość szczepionek, o których łatwo zapomnieć.

 

Odik 2

 

Twórcy aplikacji zapowiadają rozbudowanie tej wersji aplikacji, a ja z ciekawością będę ją śledzić. Na ten moment aplikacja nie podnosi diametralnie komfortu mojego życia, ale też w żaden sposób nie wadzi. Zobaczymy jak rozwinie się później. Na ten moment oceniam ją na plus, bo dla wielu osób może być przydatna.

Znacie jakieś inne aplikacji dla właścicieli zwierząt?

Więcej informacji znajdziecie tutaj: Modern Pet

K.

 

CO PIES POLECA

2 komentarze

Avatar
Aura 15 czerwca 2015 - 14:03

Bardzo ciekawa apka:). Ciekawe czy powstanie niebawem apka dotycząca porodów, zasuszeń i usg krów w hodowli:) To jest wyzwanie:)

Odpowiedz
Avatar
CoPiesNaTo 15 czerwca 2015 - 14:10

I jaka nisza! :D Trzeba było zostać programistą!

Odpowiedz

Napisz Komentarz