Wykład: Obudź w nim aportera

autor CoPiesNaTo

Zapraszamy na wykład „Obudź w nim aportera” dedykowany wszystkim miłośnikom i właścicielom retrieverów, którzy planują rozpocząć swoją przygodę z aportem sportowym. Wykład poprowadzi Agnieszka Wojtków, behawiorystka i trenerka psów oraz czynna zawodniczka startująca w Working Testach (z wykorzystaniem sztucznego aportu). 

Psy z grupy retrieverów przez setki lat towarzyszyły człowiekowi podczas polowań. Dzięki nim pozyskiwano ustrzelone ptactwo z miejsc trudno dostępnych, z wody i lądu. Psy musiały wykazać się dużą wytrzymałością i sprawnością fizyczną, perfekcyjną współpracą z człowiekiem, doskonałym węchem i zmysłem orientacji w przestrzeni. Z czasem do treningu psów zaczęto wykorzystywać sztuczny aport. Dyscypliną zyskującą stale rosnącą popularność jest aport na dummy, czyli z wykorzystaniem sztucznego aportu. Zawody na dummy w formie Working Testów odbywają się w większości europejskich krajów i które po raz pierwszy w Polsce zostały rozegrane w 2013 roku. Podczas tego konkursu sprawdzane są zdolności użytkowe ras z grupy retrieverów.

Więcej informacji na temat tej dyscypliny: https://copiesnato.pl/dummy-sport-dla-retrievera/


Zakres tematyczny:

  • Podstawowe informacje na temat historii retrieverów i ich użytkowości;
  • Omówienie najważniejszych dyscyplin sportu stworzonych dla retrieverów;
  • Komunikacja z psem w kontekście wybranych dyscyplin;
  • Aportowanie: co jest ważne i jak przygotować psa do tego typu aktywności;
  • Omówienie filmów pokazowych dot. aportowania;

Informacje na temat prowadzącej – Agnieszki Wojtków

Na co dzień pracuję jako trener i behawiorysta w DOGadajcie się. W 2013 roku wsiąkłam w retrieverowe aktywności i tak już zostało! LABoratorium to moje miejsce do treningów, przygotowywania siebie i innych do zawodów i do dobrej zabawy z psami. W zawodach startuję od 2013 roku – zaczynałam z ponad 9 letnim obecnie Baziem, a teraz z 3,5 letnią labradorką Krecikiem. Zerknij co u nas słychać na: www.laboratorium.dog

https://www.facebook.com/laboratorium.dog/


Podstawowe informacje:

Termin: 18 listopada 2018, godz. 15:00 – 17:00

Prowadząca: Agnieszka Wojtków

Miejsce warsztatów: Warszawa, ul. Rodziny Ulmów 14 (sala treningowa)

Dojazd: Komunikacja miejska – przystanek metro Imielin.

Cena: 50,00 zł

Zapisy na warsztaty:

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy mailowo. W mailu zgłoszeniowym prosimy o podanie informacji: imię i nazwisko uczestnika oraz telefon kontaktowy.

Szczegółowe informacje:

Katarzyna Migdał i Magdalena Horodyska

tel. 795 030 722

e-mail: szkola@copiesnato.p

Zapraszamy!

CO PIES POLECA

Napisz Komentarz