Labradorze, wstań z kanapy!

autor Magda

W ubiegłą sobotę już po raz trzeci w Polsce odbyły się zawody dla najlepiej aportujących retrieverów – Working Testy. Aportowanie na dummy, czyli sztucznym aporcie, to w Polsce dość nowa dyscyplina dedykowana dla specjalnej grupy psów – retrieverów. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Zimno, wietrznie, ale w pełnym słońcu! Nie można było wymarzyć sobie lepszej pogody na zawody w październiku :)

Na tegorocznych working testach prezentowały się labradory, golden retrievery, flat coated retrievery, oraz nova scotia duck tolling retrievery. Zabrakło jedynie przedstawicieli dwóch innych, dużo rzadziej spotykanych ras – chesapeake retriever oraz curly coated retriever. Zawodników oceniali sędziowie: Michaela Tomcova z Czech oraz Pieter Vivijs z Belgii, a organizatorem był Working Retriever Club (sekcja krakowskiego Alteri). Spory wkład w przygotowanie zawodów miała też ekipa DOGadajcie się.

Wyniki zawodów wraz z punktacją można zobaczyć tutaj, a my już teraz mamy dla Was zdjęcia, a także naszą specjalną videorelację ;)

 

Rudo, czarno, biszkoptowo! Na pewno nie nudno :)

Aport!

Aport!

Miotacze to bardzo ważne osoby - bez ich pomocy żadne zawody nie mogłyby się odbyć.

Miotacze to bardzo ważne osoby – bez ich pomocy żadne zawody nie mogłyby się odbyć.

Tegoroczne debiutantki - Monika i Luna.

Tegoroczne debiutantki – Monika i Luna.

W wyższych klasach niektóre zadania wykonuje się parami. Jeden z psów musi spokojnie obserwować i czekać na swoją kolej – jego zachowanie w tej części zadania też jest oceniane – zrywanie pozycji, czy piszczenie jest niedopuszczalne.

Nie samą pracą pies i człowiek żyją, czyli atmosfera pikniku na poważych zawodach ;)

Nie samą pracą pies i człowiek żyją, czyli atmosfera pikniku na poważych zawodach ;)

Ekipa Working Testy

W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników :)

And the winner is...

And the winner is…

Zwycięzca tegorocznych Working Testów

Arek Pohl, zwycięzca tegorocznych Working Testów

Trenerzy i kursanci DOGadajcie się :)

Trenerzy i kursanci DOGadajcie się :)

A tutaj film, który oddaje atmosferę imprezy – współzawodnictwo, ale przede wszystkim przyjemnie spędzony czas. Okazja do nadrobienia towarzyskich zaległości z dawno niewidzianymi znajomymi oraz do poznania nowych :) A psy? Widać było, że są w swoim żywiole i stawiane przed nimi zadania sprawiają im niesamowitą frajdę. I o to w tym wszystkim chodzi :)

Masz labka, flata, goldena, czy tollera, brak Ci pomysłu na wspólną aktywność i jesteś z Warszawy lub okolic? Lepiej trafić nie mogłeś :)

M.

 

CO PIES POLECA

2 komentarze

Avatar
Zamerdani.pl - Moje życie z Owczarkiem 4 stycznia 2016 - 12:12

Tylko raz w życiu widziałam na żywo na wystawie curly coated retrievera. I powiem Wam, że jak nie przepadam za retriverami tak w tym się zakochałam szkoda, że żaden przedstawiciel nie pojawił się na tych zawodach.

Odpowiedz
Avatar
CoPiesNaTo 4 stycznia 2016 - 12:19

Na mnie też zrobiły wrażenie! Nawet w pewnym momencie zaczęłam rozglądać się za hodowlami, żeby bliżej przyjrzeć się tym psom, ale temat nowego psa w rodzinie póki co odłożony w czasie ;)
M.

Odpowiedz

Napisz Komentarz