Zaznacz stronę

Kto się zajmie Twoim psem, jeśli coś Ci się stanie? Rodzina? Znajomi? Ktoś konkretny, czy raczej pozostawiasz to przypadkowi, bo „przecież ktoś będzie pamiętał o Azorze”? Jakby się zastanowić nad tematem, to wolałabym, żeby opiekę nad ukochanym zwierzakiem sprawowała osoba odpowiedzialna i świadoma tego, że w razie jakiegoś nieszczęścia ma się zająć psem, a nie biadolić nad moim losem. Oczywiście życzymy Wam wszystkim, aby nigdy, przenigdy karta właściciela się nie przydała, ale wolimy dmuchać na zimne. Pobierajcie, drukujcie i noście ze sobą!


Rufus się wygłupia, ale dobrze wie, że tu o poważnych rzeczach piszemy!

Rufus się wygłupia, ale dobrze wie, że tu o poważnych rzeczach piszemy!

O co właściwie chodzi?

Dziewczyny z Shablonu, które w temacie różnych ciekawych projektów graficznych się specjalizują, stworzyły „Kartę właściciela psa”. Dzięki takiej karcie świadomie wpływacie na bezpieczeństwo swojego czworonoga.

Karta powinna być wielkości wizytówki. Założenie jest takie, że wpisujemy tam dane osoby, która w razie wypadku albo jakiegoś nieprzewidzianego zdarzenia, może zająć się naszym psem. (Warto tę osobę wcześniej uprzedzić, rzecz jasna. :P ) Kartę wkładamy do portfela albo torebki – najlepiej w widocznym miejscu. I na dobrą sprawę, trzymamy kciuki, żeby nigdy się nie przydała, a jednocześnie jesteśmy spokojni, że wszystko jest pod kontrolą.


graficzny.com.pl

Karta właściciela psa – wpisujemy dane osoby, która może zaopiekować się naszym czworonożnym kumplem!

 

Dlaczego to takie ważne?

A dlatego, że z całego serca zaangażowałyśmy się w akcję „Pies bezpieczny – Pan szczęśliwy” i chcemy dzielić się z Wami wiedzą. Poza tym patrząc na mordki naszych włochatych kumpli, chciałyśmy zadbać o to, żeby w razie czego, ktoś mógł się nimi zaopiekować. Bo trudno ich nie kochać, nie? A o tych, których kochamy, przecież trzeba dbać.


trójka

Rufus, Odi, Vesper

Do roboty królu złoty!

Instrukcja też jest prosta (całe szczęście!), więc z tematem nie powinno być problemów. Wpadło nam do głowy, że przygotowanie takiej karty to dobry pomysł na edukacyjną zabawę z dziećmi, bo poczucie odpowiedzialności warto wpajać od samego początku.

 

Wszystko jasne!  Czas stworzyć własną kartę!

 

CPNT - pobierz

 

Aaaa! I jeszcze jedno! Jeśli chcecie nam pokazać jak wyglądały przygotowania kart właściciela psa, to wrzucajcie zdjęcia na insta albo FB z hasztagiem #copiesnato!

K.

POPRZEDNI WPIS
NASTĘPNY WPIS

kasia